Proces Suszenia Pąków Marihuany

Jak Najlepiej Wysuszyć Marihuanę

Po tym, jak przez kilkanaście tygodni mogłeś towarzyszyć swoim roślinom w poszczególnych etapach ich życia od sadzonki do kwitnienia, nadchodzi długo oczekiwany moment zbioru wspaniałych kwiatów bogatych w kannabinoidy. Chociaż jest to koniec cyklu życia roślin, nie jest to koniec Twojej pracy nad roślinami.

Po zbiorach następuje niezwykle ważny proces suszenia pąków. Można by pomyśleć, że suszenie kwiatów jest stosunkowo prostym procesem i nie wymaga zbyt wiele, ponieważ im szybciej marihuana wysycha, tym lepiej, nieprawdaż? W końcu chcemy jak najszybciej cieszyć się ciężko wypracowanymi plonami i nie tracić czasu, żeby móc jak najszybciej wysiać nowe nasiona.

Byłoby to idealne rozwiązanie, ale niestety rzeczywistość jest nieco inna – znowu potrzebna jest cierpliwość. Prawidłowe suszenie kwiatów nie tylko zapobiega powstawaniu pleśni, ale także pozwoli marihuanie zachować swoją moc, smak i aromat.

Zbiór Plonów, Czyli Ścinanie

Najważniejszą rzeczą na samym początku jest ścięcie roślin, aby następnie zebrać kwiaty. Należy pamiętać o odpowiednim czasie, bo dobre wyczucie czasu jest tutaj kluczowe. Niektórzy plantatorzy decydują się na przycinanie kwiatów i pozbycie się nadmiaru liści, ale opcjonalnie można to zrobić dopiero po wyschnięciu.

Suszenie Roślin na Sznurku

Jednym ze sposobów suszenia marihuany jest zawieszenie pojedynczych gałęzi lub całych roślin do góry nogami na drutach lub sznurkach, podobnie jak wieszanie prania. Decydując się na tę metodę, warto wcześniej usunąć liście roślin, aby zapewnić lepszą wentylację.

Ponadto należy przeprowadzić pomiary temperatury, aby upewnić się, że temperatura powietrza w pomieszczeniu wynosi od 18 do 23°C. Jest to idealna temperatura do osiągnięcia równomiernego suszenia konopi.

Innym ważnym czynnikiem suszenia konopi jest wilgotność powietrza. Jeśli wilgotność powietrza jest zbyt niska, marihuana może zbyt szybko wyschnąć. Może to mieć negatywny wpływ na smak, zapach i działanie. Jeśli natomiast wilgotność powietrza jest zbyt wysoka, sprzyja to powstawaniu pleśni w kwiatach – pleśń może powstać tylko wtedy, gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka.

W razie pojawienia się pleśni należy usunąć wszystkie zaatakowane kwiaty. Z tego powodu naprawdę zaleca się zakup higrometru i stosowanie nawilżaczy lub osuszaczy powietrza, aby uzyskać idealną wilgotność wynoszącą około 50%.

Ponadto suszenie powinno odbywać się poprzez zawieszenie kwiatów w ciemnym pomieszczeniu. W ten sposób będzie można uniknąć szkód spowodowanych oddziaływaniem światła.

Ponadto pomieszczenie powinno mieć dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu pleśń nie będzie miała szans na zaatakowanie pąków – można to osiągnąć stosując wentylatory z obrotową głowicą lub po prostu przestawiać wentylatory ze stałą regulacją.

Przy takim podejściu Twoja trawka będzie całkowicie wysuszona po ok. 2-3 tygodniach. Jeśli gałęzie roślin strzelają i się przełamują przy wygięciu to znak, że pąki są wystarczająco suche. Jeśli jednak gałęzie zginają się i nie pękają, proces suszenia musi być kontynuowany.

Suszenie Pąków w Siatce

Suszenie w siatce polega na rozłożeniu zebranych i przyciętych kwiatów w koszyczkach z siatki, aby umożliwić im dopływ powietrza z kilku stron. Takie koszyczki można również wieszać jeden nad drugim, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca.

Wadą tej metody jest jednak to, że przed suszeniem trzeba poświęcić trochę czasu na przycięcie i usunięcie wszystkich liści i łodyg, żeby zostały same pąki do wysuszenia.

Poza tym jeśli chodzi o warunki oświetleniowe, temperaturę i wilgotność powietrza, należy postępować tak samo jak w przypadku suszenia roślin na sznurku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.