Odmiany Fotoperiodyczne vs. Odmiany Autofloweringowe

Na Czym Polega Różnica Pomiędzy Odmianami Pełnosezonowymi a Automatycznie Kwitnącymi?

To, czy zdecydujesz się na odmianę fotoperiodyczną czy autofloweringową, zależy głównie od tego, czego oczekujesz jako hodowca. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad cyklami naświetlania swoich roślin w celu osiągnięcia określonych plonów, to odmiana automatycznie kwitnąca może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jeśli jednak jesteś nowicjuszem bądź początkującym hodowcą, odmiany automatycznie kwitnące pomogą Ci wyeliminować niektóre z komplikacji, które towarzyszą uprawie odmian fotoperiodycznych.

Mimo, że odmiany automatycznie kwitnące są uważane za łatwiejsze w uprawie, to zarówno rośliny fotoperiodyczne, jak i automatycznie kwitnące będą wymagały takiej samej opieki i uwagi, jeśli chodzi o składniki odżywcze, wodę, wystarczający przepływ powietrza i regulację poziomu pH.

Oba gatunki roślin będą również wymagały starannego monitorowania, gdyby padły ofiarą szkodników lub chorób. Tak długo, jak spełniasz ich wymagania, oba będą się pomyślnie rozwijać. Jednak jeśli chodzi o produkt końcowy, to różnica będzie odczuwalna nie tylko dla growera, ale także dla palacza.

Fotoperiodyczne Odmiany Marihuany

Uprawa Fotoperiodycznych Odmian Konopi Indyjskich

Odmiany fotoperiodyczne są łatwe do manipulowania, co jest zarówno pozytywną jak i negatywną cechą. Zakładając, że manipulacja jest zamierzona, odmiany fotoperiodyczne mogą rosnąć wyższe i dawać większe zbiory niż ich automatycznie kwitnące odpowiedniki.

Roślinę fotoperiodyczną można utrzymać w stanie wegetatywnym tak długo, aż będziesz pewien, że ma ona wystarczającą siłę i strukturę, aby prowadzić wydajną produkcję kwiatów.

Wzrost od nasion do zbiorów potrwa dłużej niż w przypadku odmiany automatycznie kwitnącej, co sprawia, że dla hodowców uprawiających rośliny na wolnym powietrzu istotne jest wyczucie czasu.

Jeśli mieszkasz w klimacie, który nie jest optymalny dla uprawy konopi, czas, który wybierzesz na uprawę, będzie miał kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że konopie nie zostaną zniszczone przez wczesne przymrozki lub podobne czynniki środowiskowe.

Pomimo łatwości uprawy odmian automatycznie kwitnących, to właśnie odmiany fotoperiodyczne są mniej podatne na błędy. Ich fazy wzrostu mogą być kontrolowane przez ilość światła, które otrzymują. Jeśli zauważysz w międzyczasie jakiekolwiek niedobory lub problemy podczas fazy wzrostu, to możesz po prostu opóźnić ich kwitnienie, co nie jest możliwe u autofloweringów. Jeśli jednak pozwolisz osłabionej roślinie marihuany kwitnąć, to ilość zbiorów oraz moc pąków będą znacznie mniejsze.

Najważniejszą i najcenniejszą dla growerów cechą odmian fotoperiodycznych jest to, że mogą być klonowane, co oznacza prawie nieskończoną ilość roślin marihuany. Jeśli znalazłeś odmianę o dużej odporności i obfitej produkcji pąków, to sklonowanie tych cech przyniesie Ci nieskończoną ilość pąków.

Spożywanie Fotoperiodycznych Odmian Konopi Indyjskich

Co poza cechami wzrostu ma do zaoferowania konsumentowi odmiana fotoperiodyczna? Ponieważ odmiany pełnosezonowe w optymalnych warunkach lepiej reagują na cykle świetlne i intensywność światła, można uzyskać wyższy standard kwitnienia. W większości przypadków, zarówno produkcja jak i moc pąków dobrze wyhodowanej odmiany fotoperiodycznej będą bardziej imponujące, niż w przypadku odmian automatycznie kwitnących.

Ponadto smak tych roślin jest zazwyczaj lepiej rozwinięty, można osiągać wysokie poziomy zawartości THC oraz obecnych terpenów. Obecnie jednak coraz więcej hodowców tworzy naprawdę silne i dające wysokie plony odmiany automatycznie kwitnące, co również czyni je atrakcyjnymi.

Autofloweringowe Odmiany Konopi Indyjskich

Uprawa Autofloweringowych Odmian Konopi Indyjskich

Odmiany automatycznie kwitnące kwitną niezależnie od cyklu świetlnego, na który są wystawione. Pamiętaj jednak, aby wybrać taką odmianę, której faza wegetacyjna będzie pasowała do Twojego własnego harmonogramu, ponieważ te rośliny zaczynają kwitnąć niezależnie od tego, czy jesteś na to gotowy, czy nie.

Autofloweringi oferują mniejszą kontrolę nad roślinami, ale eliminują komplikacje związane z cyklem naświetlania lub modyfikacji cykli światła dziennego, które są problematyczne dla początkujących hodowców.

Rośliny automatycznie kwitnące mają zazwyczaj znacznie szybszy czas wzrostu od wykiełkowania do zbiorów. Nie oznacza to, że odmiany fotoperiodyczne nie mogą być zbierane w podobnym czasie, ale odmiany automatycznie kwitnące są gotowe do zbiorów w ciągu zaledwie 2-3 miesięcy.

Ponieważ odmiany automatycznie kwitnące nie są zależne od cykli naświetlania, rosną one znacznie krócej niż odmiany fotoperiodyczne. Z drugiej strony, ich mniejszy rozmiar może również prowadzić do niższych zbiorów, ale odkąd – i to jest bardzo ważne – genetyka ruderalis została poddana szerokim eksperymentom, wydajność odmian automatycznie kwitnących znacznie się poprawiła.

Obecnie uzyskanie podobnych wyników do odmian fotoperiodycznych, jeśli chodzi o plony i poziom THC u odmiany automatycznie kwitnącej, nie jest problemem. Dodatkowo, mała postura automatycznie kwitnącej rośliny jest zaletą dla hodowców indoor, którzy szukają dyskretnych roślin o dużej zawartości kannabinoidów.

Chociaż odmiany automatycznie kwitnące są idealnym wyborem dla hodowców z ograniczoną wiedzą lub mniej niż idealną przestrzenią do uprawy, to w rzeczywistości są one bardziej podatne na błędy. Nie można im opóźnić fazy wzrostu w celu rozwiązania problemów związanych ze stresem lub niedoborami żywieniowymi, w wyniku czego jeśli rośliny nie będą zdrowe, to wyprodukują plon gorszej jakości i w mniejszej ilości.

Spożywanie Autofloweringowych Odmian Konopi Indyjskich

Obecnie doświadczenie po spożyciu odmiany autofloweringowej będzie w dużej mierze takie samo jak w przypadku odmian fotoperiodycznych. Dawniej odmiany automatycznie kwitnące cieszyły się złą sławą z powodu niskich plonów i mniej silnych pąków.

Jednak nowoczesne odmiany automatyczne przeszły długą drogę i ich zawartość THC jest porównywalna do tych samych odmian w wersji pełnosezonowej. Smak może być jedynym negatywnym czynnikiem, ponieważ krótszy czas kwitnienia może ograniczyć pełną produkcję terpenów. Co więcej, sama w sobie genetyka ruderalis nie jest znana z tego, że jest smaczna.

Wybierz Taką Odmianę, Która Najlepiej Pasuje Do Twoich Wymagań i Oczekiwań

Decyzja o uprawie odmiany automatycznie kwitnącej lub fotoperiodycznej zależy w dużej mierze od rodzaju środowiska uprawy, które możesz zapewnić swoim roślinom. Jeśli twój growroom może zapewnić adaptowalne cykle światła, dużo miejsca na wzrost roślin i staranne monitorowanie, to roślina fotoperiodyczna prawie zawsze będzie produkować większe plony i wyższej jakości pąki.

Jeśli masz jednak ograniczone miejsca i czas na uprawę, to odmiany automatycznie kwitnące są świetną alternatywą. Nie zapominaj jednak, że mimo automatycznego kwitnienia, nadal wymagają one takiej samej troski, jak każdy inny rodzaj nasion marihuany. Jeśli dobrze wykonasz swoją pracę, to oba typy ostatecznie nagrodzą Cię wspaniałymi pąkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.