Jak Rozpoznać Wysokojakościowe Nasiona Konopi?

Wysokojakościowy cannabis zaczyna się od dobrej genetyki. Jeśli chcesz mieć pewność, że z Twoich nasion wyrośnie świetnie zioło, to przed ich zakupem powinieneś zaczerpnąć kilku informacji na temat dostępnych na rynku odmian i genetyk.Musisz mieć 100% pewność, że nasiona, które posiadasz, są zdrowe i zdolne do życia, w innym przypadku nici z żyznych plonów. Najlepiej, jeśli zakupisz swoje nasiona u renomowanego producenta czy jego dystrybutora.

Dla większości początkujących growerów pierwszym krokiem w założeniu hodowli może być zakup nasion na ulicy od kogoś, kto już uprawia. Jest to pewnie najszybszy sposób, ale nie mamy wtedy pewności, z czym mamy do czynienia. Nie wiemy nawet, czy oby na pewno będą to nasiona cannabisu czy też może zwykłej konopi przemysłowej, z której będziemy mogli, co najwyżej uprząść sobie kilka sznurków. Dla kupującego oznacza to, że może być ciężko kupić dobre nasiona. Na szczęście na rynku istnieje kilka bardzo dobrych producentów nasion marihuany, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym, co robią oraz wyrobioną renomę. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupisz tylko i wyłącznie nasiona bardzo dobrej jakości, z których też coś wyrośnie, to wybieraj nasiona tylko pewnych producentów. Do takich należą, m.in.:

Akseeds
Dutch Passion
Green House Seeds
Royal Queen Seeds
Zambeza Seeds

Oczywiście nasiona możesz też kupić u dystrybutorów, którzy w swojej ofercie będą posiadały wszystkie nasiona tych marek. Nie daj się jednak oszukać i wybieraj tylko takich dystrybutorów, którzy już od kilku lat są na rynku. Przy zakupie nasiona marihuany mieć dużo zaufania, gdyż po samym ich wyglądzie nie można poznać ich genetyki, gatunku czy rodzaju. Musisz zdać się wtedy na informacje, których dostarcza Ci sam sprzedawca bądź producent. Dlatego właśnie swoje nasiona powinieneś kupować u rzetelnych firm. Przypadkowi sprzedawcy nie będą posiadać więcej informacji na temat nasion niż Ty sam.

Wybieraj takie firmy, które mają obsługę klienta. Zadzwoń pod podany numer telefonu, zaczerpnij informacji na temat, który Cię interesuje bądź spytaj o konkretne nasiona. W ten sposób dowiesz się, czy masz do czynienia z firmą znającą się na rzeczy czy wręcz przeciwnie. Na rynku istnieje około 1000 różnych odmian marihuany i każda jest inna. Tylko doświadczone osoby znają się na rzeczy. Aby wyprodukować wysokiej jakości nasiona marihuany niezbędne jest duże doświadczenie oraz kompetencja. Cały proces selekcji, kontroli oraz produkcji jednej odmiany nasion to proces trwający kilka lat.

Jeśli trafisz na firmę sprzedającą swoje nasiona, która istnieje na rynku od roku lub kilku miesięcy to możesz być pewny, że te nasiona nie będą miały dobrej jakości i ich genetyka nie będzie stabilna. Załóżmy, że kupujesz nasiona odmiany ABC, jednak po zbiorze okazuje się, że jest to kompletnie coś innego. Poświęciłeś pieniądze i masę swojej pracy w coś, co nie jest tym, czego chciałeś. A cały proces uprawy marihuany trwa około 4 miesięcy, w zależności od danej odmiany.

Jak rozpoznać jakościowe nasiona marihuany?

Z byle jakich nasion wyrośnie byle co. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie nasion i jak rozpoznać, że mamy do czynienia z dobrymi nasionami? Istnieje kilka sposobów na to, aby rozpoznać, że dane nasionko prawdopodobnie nie wykiełkuje. A dzieje się tak, gdy:

– skorupka nasionka jest uszkodzona
– nasionko jest niedojrzałe (zielone)
– nasionko jest stare bądź było źle przechowywane

Istnieje kilka kroków, których trzeba przestrzegać aby być pewnym, że otrzymasz najlepsze nasiona. Rozróżnienia złego nasiona od dobrego można się nauczyć.

Dojrzałe nasiona cannabisu mają ciemnobrązowy kolor, często z plamkami w jaśniejszym odcieniu. Należy omijać nasion, które mają jasnozielony albo biały kolor, ponieważ na 100% są one niedojrzałe. Duże i grube nasiona są idealne, a ponadto powinny mieć znacznie zaokrąglony kształt. Mniejsze nasiona też nie są złe, ale te duże lepiej kiełkują.

Nasiona z pąków cannabisu

Nasiona cannabisu wyrastają tylko i wyłącznie w żeńskich roślinach, otoczone kielichami. Można je bardzo łatwo przeoczyć, gdyż mają one osłonę ochronną, która chroni je przed wyschnięciem, stwardnieniem, a także przeróbką oraz pakowaniem przed sprzedażą. Młode nasiona cannabisu są chronione przez blado zieloną błonę z celulozy, która zwiędnie i odpadnie, gdy nasiona dojrzeją. Jeśli chcemy sami zebrać nasiona z pąków, to najlepiej delikatnie zdjąć je paznokciem. Nasiona z uszkodzoną czy zarysowaną powierzchnią można bez zastanowienia się wyrzucić, tak samo jak niedojrzałe nasiona z białą skorupką.

Doświadczeni hodowcy jeszcze niedawno z chęcią sięgali po mieszankę roślin żeńskich i męskich, czyli tak zwanych „regularnych” nasion konopi. Nie poleca się ich dla początkujących growerów, gdyż zawsze istnieje duże ryzyko, że może dojść do zapylenia przez męskie rośliny tych żeńskich. Co za tym idzie to zniszczenie całego plonu. Tylko niezapylone żeńskie rośliny produkują największe i najlepsze plony. Zapylone żeńskie rośliny też są jeszcze w stanie urodzić pąki, ale ich ilość wypada na końcu bardzo skromnie, ponieważ będą one wypełnione nasionami następnej generacji.

Najlepiej jest kupować nasiona feminizowane. Dzięki temu cały proces hodowli będzie uproszczony i szczególnie nieskomplikowany dla każdego growera, który właśnie zaczyna swoją przygodę z uprawą marihuany. Pamiętaj o tym, że jeśli kupisz feminizowane nasiona, to wyrosną z nich tylko i wyłącznie żeńskie rośliny, z których nie otrzymasz żadnych nasion (chyba, że w ich pobliżu będzie jakaś męska roślina, która je zapyli). Żeńskie rośliny urodzą wyłącznie pąki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.