Uprawa Indoor czy Outdoor, Czyli Zakup Odpowiednich Nasion

Podjęcie decyzji o uprawie cannabisu powinno zacząć się od zastanowienia, czy chcemy uprawiać przez cały rok czy wyłącznie w okresie letnim. Latem możemy wykorzystać różne miejsca znajdujące się na zewnątrz, jak obrzeże lasu, ogród, szklarnia czy inne spokojne i ukryte miejsce z dostępem do słońca. Jeśli jednak planujemy uprawę całoroczną to zaleca się kupno bądź też samodzielne zbudowanie growboxa. W internecie można znaleźć mnóstwo instrukcji pokazujących jak się do tego zabrać. Jednak to nie koniec. Kolejną rzeczą jest oczywiście dobranie odpowiednich nasion. Istnieją bowiem takie, które nadają się do uprawy indoor i outdoor, są jednak też takie, które można uprawiać wyłącznie indoor albo wyłącznie outdoor.

Zakup feminizowanych nasion

Feminizowane nasiona marihuany są uprawiane po to, aby otrzymać pąki bez męskich chromosomów. Tylko w ten sposób można w 100% uzyskać żeńskie rośliny produkujące pąki oblepione żywicą. Dokładnie ten rodzaj rośliny oraz jej plonów jest pożądany przez większość growerów. Stworzone feminizowane nasiona marihuany znacznie ułatwiły uprawę marihuany i sprawiły, że stała się ona jeszcze silniejsza w działaniu i jeszcze bardziej odporna.

Dlaczego feminizowane nasiona marihuany są tak pożądane?

Aby szybko uzyskać wysokiej jakości zioło niezbędnym jest zakup właśnie feminizowanych nasion konopi. Growerzy, którzy wolą szybką fazę kwitnienia i możliwie nieskomplikowany przebieg uprawy swoich roślin cannabisu, sięgają właśnie po feminizowane nasiona. Trudność przy hodowli niefeminizowanych nasion w pierwszej linii polega na określeniu i identyfikacji płci roślin oraz usunięciu męskich roślin zaraz na początku ich kwitnienia. Jeśli przegapimy ten moment, to męska roślina zapyli wszystkie żeńskie i będzie to miało negatywny wpływ na jakość i ilość plonów. Z reguły zapylone rośliny wytwarzają mniej trychomów, które są odpowiedzialne za oddziaływanie cannabisu. Użycie feminizowanych nasion cannabisu zmniejsza nasz wysiłek i ryzyko, że nasz plon straci na jakości. Zaoszczędzimy też sporo czasu na szukaniu męskich roślin.

Wskazówka dla growerów

Większość growerów sieje większą ilość nasion regularnych niż potrzebuje ze względu na to, że część z nich urodzi męskie rośliny. Jeśli będziemy mieli pecha to może się okazać, że wszystkie wysiane nasiona regularne to nasiona męskiej płci. Przy nasionach feminizowanych mamy natomiast 100% pewność, że każde nasiono da nam jedną roślinę, która wyprodukuje wysokiej jakości pąki. Dzięki temu też możemy lepiej zaplanować ile miejsca będzie nam potrzebne do uprawy i lepiej przygotować miejsce uprawy. Odkąd pojawiły się żeńskie nasiona, uprawa marihuany stała się o wiele łatwiejsza.

Zakup autofloweringowych nasion

Nasiona marihuany z autofloweringiem nie są zależne od cyklu naświetlania i mogą być uprawiane o każdej porze roku. Również tutaj nie musimy szukać męskich roślin, ponieważ nasiona autofloweringowe zawsze są feminizowane. Są to takie nasiona, które same zaczynają kwitnąć. Poleca się je szczególnie osobom początkującym i dla tych, którzy mieszkają w rejonach, gdzie jest chłodniej i panuje krótkie lato. Dzięki nasionom marihuany z autofloweringiem w ciągu kilku tygodni można wyhodować na balkonie albo w ogrodzie wysokiej jakości marihuanę.

Zalety odmian konopi z autofloweringiem

Te specjalnie wyhodowane odmiany mogą być uprawiane zarówno indoor jak i outdoor, pod sztucznym światłem, czy też na parapecie. Większość odmian autofloweringowych potrzebuje jedynie 10 tygodni do wyrośnięcia, co umożliwia zbiory nawet kilka razy do roku. Ponadto są one odporne na mróz oraz pleśnie, szkodniki i grzyby. Można je też łatwo ukryć, gdyż większość wyrasta na wysokość nie przekraczającą 1 metr. Na rynku pojawia się coraz więcej samokwitnących odmian i te niczym nie różnią się od normalnych nasion pełno sezonowych, jeśli chodzi o smak, aromat czy moc.

Autofloweringowe odmiany i ich plony

Używając odpowiedniego źródła światła można uzyskać dosyć obfite plony. Rządzi tutaj reguła im więcej światła, tym większy wynik. Plon jest oczywiście też zależny od wielkości rośliny. W małej doniczce rosnącej przy oknie wyrośnie mniejsza roślina dająca mniej plonu niż ta, która będzie rosła w dużej doniczce na balkonie czy w ogrodzie. Poziom THC będzie większy, im dłużej światło będzie padało na roślinę. Ilość plonu, w zależności od odmiany, jest porównywalna z plonami spokrewnionych feminizowanych odmian.

Wskazówka dla początkujących

Początkujący powinni przy swoich pierwszych próbach postawić na zalety odmian z autofloweringiem, ponieważ są one łatwiejsze w uprawie. Uprawiając autofloweringowe rośliny możemy w krótkim czasie wypróbować kilka odmian i przeprowadzić kilka prób w ciągu roku. Również jeśli chodzi o czas rozwoju oraz wysokość, to samokwitnące odmiany marihuany są najprostszym sposobem na rozpoczęcie przygody z hodowlą marihuany i na końcu mamy gwarancję, że będziemy mogli skosztować wyniki naszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.