Jaki Wpływ Na Seks Ma Cannabis?

Istnieją podzielone zdania na temat cannabisu oraz seksu i na temat, czy cannabis poprawia doznania w łóżku czy może pogarsza. Skąd Ty możesz wiedzieć, czy marihuana ma dobry, a może zły wpływ na Twoje życie seksualne? Ten artykuł rozważa zarówno pro jak i contra, dzięki czemu sam będziesz mógł zdecydować, czy stanie się on afrodyzjakiem w Twojej sypialni.

Pytanie, na które każdy szuka odpowiedzi brzmi, jaki efekt wywołuje cannabis w łóżku? Istnieje na ten temat wiele plotek (najczęściej taki, które mają trzymać dzieci z dala od spożywania marihuany i napędzić im strachu), jak i takich, które mówią o tym, że spożywanie za dużej ilości marihuany może całkowicie zabić libido. Jakie są więc prawdziwe fakty i czy można ich użyć w celu poprawy przeżyć w łóżku? Prawda jest taka, że musisz się po prostu na to przygotować i spróbować na własnej skórze. I tak przy każdej innej rzeczy tak i przy kombinacji cannabisu i seksu istnieją argumenty pro i contra.

Spożycie cannabisu przed seksem: pro

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że niektóre argumenty uważane przez jednych za pro, dla innych mogą być contra. Seksualne preferencje są ekstremalnie osobiste i subiektywne a różne osoby szukają różnych przeżyć w trakcie seksu. I w związku z tym jest to jeden z naukowych powodów, dlaczego ludzie chcą, aby w ich sypialni nie zabrakło cannabisu.

Zwiększona wrażliwość
Wyostrzone zmysły to zwyczajne skutki uboczne działania marihuany, o których mówią konsumenci, i te mają swój udział w przeżyciach seksualnych. Tak samo jak jest zwiększona wrażliwość na dźwięk czy smak gdy jesteśmy na haju, tak samo zwiększona jest wrażliwość na dotyk. A jeśli chodzi o nasze i tak już wrażliwe strefy, to może to się okazać całkowicie nowym, seksualnym przeżyciem.

Zwiększona wrażliwość ma prawdopodobnie dużo wspólnego z tym, na ile marihuana rozluźnia konsumenta. Stan relaksu i rozluźnienia o wiele bardziej ułatwia na otwarcie się w trakcie aktu seksualnego, natomiast spięcie doprowadzi do odwrotnego efektu.

Zwiększone libido
Rzeczywiście istnieją badania, które zakładają, że marihuana może zwiększyć libido i nasilić pożądanie. Badania z 1984 roku potwierdzają, że większość konsumentów po zażyciu marihuany przeżywała zwiększoną chęć na seks. Większość ludzi może to potwierdzić na podstawie swoich własnych przeżyć i to umacnia mit, że spożywanie marihuany naprawdę zwiększa libido.

Wszystko jest wydłużone
Każdy, kto już spożywał marihuanę wie, że percepcja czasu może się wtedy całkowicie zmienić i czas płynie o wiele wolniej. A jeśli chodzi o sprawy łóżkowe, to może to się okazać bardzo wielką zaletą i zdziałać istne cuda mając wrażenie, że cały akt trwa o wiele dłużej. Istnieją konsumenci, którzy mówią o niesamowicie długim orgazmie. Może to oczywiście mieć coś wspólnego z percepcją czasu. Niemniej jednak zdarza się bardzo często, że ludzie mówią o nieprawdopodobnie długim orgazmie.

Lepsza więź
Ogólnie marihuana zapewnia konsumentowi lepszy humor, rozluźnia ciało i sprawia, że jesteśmy bardziej emocjonalni. Są to idealne warunki do tego, aby w lepszy sposób połączyć się z naszym partnerem i ogólnie poprawić jakość naszych przeżyć. Na koniec dnia każda choroba czy zmartwienie nie będzie już stała na przeszkodzie przed wspaniałym seksem i może Ci pomóc, zrelaksować się w swoich przeżyciach i tym samym je poprawić.

Spożywanie cannabisu przed seksem: contra

O ile lista zalet może dać wrażenie, że niemożliwym jest, aby cannabis pogarszał przeżycia w łóżku, to istnieje kilka podejrzeń, które wychodzą z założenia, że tak rzeczywiście jest. Niektórzy ludzie wierzą w to, że cannabis pogarsza doznania podczas seksu, który staje się byle jaki, gdy są na highu i że nie sprawia im on wtedy przyjemności, bo nie mogą się całkowicie oddać przyjemności. Ma to związek przede wszystkim ze spożytą ilością marihuany. American Academy of Neurology w jednym z badań opisała, że dawkowanie odgrywa bardzo dużą rolę w przeżyciach seksualnych badanych osób. W gruncie rzeczy jest tak, że w momencie gdy konsument wypalił za dużo, nie miał zbyt dużo uwagi i zdolność fizycznej reakcji, aby dopełnić aktu, malała.

Marihuana może zmniejszyć produkcję nasienia
Oznacza to oczywiście minus dla par, które starają się o potomstwo. Marihuana zmniejsza produkcję plemników u mężczyzny i powoduje, że jest mniejsze prawdopodobieństwo zapłodnienia kobiety. W międzyczasie opublikowano też badania, które twierdzą, że jest dokładnie na odwrót, a też taka teza nie oznacza, że marihuana jest dobrym środkiem antykoncepcyjnym.

Suchość
Chyba każdy zna uczucie suchości w ustach po zapaleniu marihuany. W normalnym przypadku chce Ci się zawsze po niej pić. W związku z seksem może ona rzeczywiście powodować uczucie suchości w miejscach intymnych u kobiety, a to, jak wiadomo, źle wpływa na seks. Błona śluzowa w okolicach intymnych reaguje tak samo na suchość, jak te w ustach. Łatwo o podrażnienia i ból.

Jak więc jest?

Sam musisz tutaj zadecydować. Jedynym sposobem na dowiedzenie się, czy marihuana ma pozytywny wpływ na Twój seks jest wypróbowanie tej mieszanki. Dla niektórych będzie to niezapomniane przeżycie, dla innych może być czymś krępującym albo niemiłym. W dzisiejszych czasach istnieje już bardzo wiele produktów konopnych przeznaczonych do poprawy jakości życia płciowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.