Jak Stworzyć Ekstrakt Rosin z Marihuany?

Rosin to silny ekstrakt, który można sporządzić samemu w domu. Tak samo jak Daby czy Shattery, tak i ta forma Marihuany zawiera wysoką koncentrację THC i w przeciwieństwie do Dabów i Sahtterów przy produkcji nie wymaga użycia substancji rozpuszczającej. Dlatego jego produkcja w domu jest bardzo prosta i efektywna, a produkt końcowy gwarantowany. Jeśli jesteś ciekaw, w jaki sposób zrobić Rosin, to zapraszamy do czytania.

Rosin to prezent bogów marihuanowych dla wszystkich fanów ekstraktów z marihuany. Ekstrakty z marihuany jak Daby czy Shattery są ekstremalnie silnymi formami marihuany, które zostały zredukowane do najsilniejszego oddziaływania. Niemniej jednak ich produkcja może być niebezpieczna i pozostawia po sobie resztki rozpuszczalnika (jak propan czy butan), który jest używany przy ich produkcji. Najfajniejsze w Rosinie jest to, że do jego produkcji nie potrzeba żadnych rozpuszczalników, które zawierają silne chemikalia.

Wykonanie Rosinu w domu jest ekstremalnie proste, ponieważ wymaga pomocy najprostszych przyrządów. Z estetycznego punktu widzenia odróżnienie Rosinu od Dabów czy Shatterów, które robimy z rozpuszczalnikami, jest niemalże niemożliwe. Pomysł jest prosty. Używamy gorąca, które wyekstrahuje silną żywicę z Twojej rośliny. Możesz do tej metody użyć haszyszu, kiefu albo pąków i bardzo prawdopodobne jest to, że niczego więcej nie będziesz musiał kupić, bo wszystko będziesz miał już w domu.

Istnieje kilka powodów, dlaczego Rosin powinno się wytwarzać w domu niż tylko ten, że jest on łatwy w produkcji. Uniknie używania chemicznych rozpuszczalników, jakie są koniecznie przy ekstraktach, ma wiele zalet. Nie tylko takie, że masz pewność, że w Twoim produkcie końcowym nie będzie żadnych chemikaliów. Rosin bije na łeb Shattery również jeśli chodzi o smak. Ponadto wytwarzając Rosin nie tracisz ani na mocy ani na efekcie, jaki daje i ogromną zaletą jest to, że dzięki zrezygnowaniu z butanu nie zagrażasz własnemu bezpieczeństwu, jak dzieje się w przypadku produkcji BHO, czyli Butan Hash Oil.

W jaki sposób wytwarza się Rosin?

Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania Rosinu to:

  • prostownica do włosów (najlepiej taka, która ma regulację temperatury i którą można ustawić na 150 stopni albo mniej. Jeśli użyjesz zbyt dużej temperatury ryzykujesz tym, że możesz utracić terpeny, które są bardzo wartościowe dla produktu końcowego.)
  • papier do pieczenia
  • coś do zebrania Rosinu z papieru do pieczenia (może być drewniany patyczek do lodów)
  • materiał, z którego chcesz zrobić Rosin (obojętnie czy Hash, Kief albo pąki)
  • opcjonalnie rękawice ochronne albo odporne na wysoką temperaturę (jeśli jesteś podatny na tego typu wypadki)

Najważniejszą rzeczą jest to, aby użyć wystarczająco dużo papieru do pieczenia, aby zebrać Rosin. Użyj więc spokojnie więcej, niż dałbyś w normalnym przypadku na blachę do pieczenia. Zegnij papier w pół, umieść na zagięciu swój materiał i ściśnij palcami. Upewnij się, że Twój materiał jest równomiernie ułożony w jednej linii zanim zaczniesz go podgrzewać. Następnie gorącą prostownicą zacznij „prostować” materiał w papierze, przytrzymując ją przez około 3-7 sekund w jednym miejscu. W momencie gdy usłyszysz lekko syczący dźwięk, Rosin będzie gotowy. Teraz ostrożnie rozwiń papier i usuń z niego pozostały materiał. Niektórzy ludzie używają również tego materiału, którego używają do Dabbingu. Ewentualnie możesz z przyklejonego do papieru do pieczenia Rosinu wykałaczką usunąć resztki rośliny, jednak nie jest to konieczne, wszystko nadaje się do palenia.

Palenie Rosinu to dokładnie to samo, co palenie Dabów albo Shatterów, jednak jego smak jest o wiele lepszy. Jego wyprodukowanie trwa dosłownie kilka minut i jest całkowicie wolne od chemii. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza alternatywa od wszystkich innych metod ekstrakcji i, co najlepsze, możesz ją przeprowadzić sam w domu bez użycia skomplikowanych materiałów i przyrządów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.