Cynamon, Czyli Pożyteczny Środek w Uprawie Roślin Konopi

Cynamon Jako Biologiczny Środek Owadobójczy

Istnieją różne przepisy na wykonanie ekologicznego środka owadobójczego: z cebuli, czosnku, tytoniu lub pieprzu. Dzisiaj mówimy o cynamonie, który jest ciekawym pomocnikiem w walce z różnymi szkodnikami.

Cynamon wydobywa się z wewnętrznej kory drzewa cynamonowego. Jest to wiecznie zielone drzewo, które dorasta do 15m wysokości i pochodzi ze Sri Lanki. Cynamon jest uprawiany głównie w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej i jest stosowany prawie wyłącznie do doprawiania różnych potraw, takich jak desery, ciasta, słodycze lub w mieszankach herbacianych.

W uprawie konopi, zarówno indoor jak i outdoor, cynamon dzięki swoim dobroczynnym właściwościom może się okazać skutecznym pomocnikiem w walce z niektórymi szkodnikami. Jest skuteczny w zwalczaniu mszyc, roztoczy, a nawet szkodliwych grzybów.

Aby zwalczyć mszyce, wystarczy zmieszać odrobinę piasku z cynamonem i posypać nim ziemię w miejscach, w których poruszają się mrówki, ponieważ to one przenoszą mszyce na rośliny i zazwyczaj pojawiają się w tym samym czasie, co mszyce.

Jeśli chcesz zwalczyć roztocza, gotuj 3-4 laski cynamonu w 1 litrze wody przez 20 minut. Po kilku dniach należy zmieszać 100ml wody cynamonowej z jednym litrem wody i spryskać nią rośliny, liście i spodnią stronę liści.

Cynamon Przeciwko Szkodliwym Grzybom

Cynamon jest doskonałym środkiem grzybobójczym. Ze względu na zawartość fenoli może być stosowany do zapobiegania lub zwalczania niektórych szkodliwych rodzajów grzybów. Zwłaszcza młode rośliny są łatwo atakowane przez grzyby, a cynamon może im w tym pomóc.

Jeśli chcesz użyć go w swojej uprawie, wystarczy dodać trochę cynamonu do podłoża do sadzenia a on będzie zabijał wszelkie pojawiające się szkodliwe grzyby. Jednocześnie cynamon będzie zapobiegał powstawaniu nowych nalotów grzybów.

Sposób Na Atak Grzybów

Gotujemy około 100g lasek cynamonu w 2L wody przez 20 minut i odstawiamy. Później przed użyciem ten wywar można jeszcze rozcieńczać z wodą.

Przeciwgrzybicze działanie cynamonu jest bardzo pomocne w kiełkowaniu nasion. Dodaj odrobinę cynamonu do wody, w której kiełkują nasiona, a unikniesz powstawaniu niebezpiecznych grzybów. Jest to jeden ze sposobów zapobiegania przypadkowym chorobom.

Kolejny sezon outdoor coraz bardziej się zbliża, a dzięki cynamonowi możesz pomóc roślinom rosnącym na zewnątrz doskonale się rozwijać, bez przeszkody szkodników, które mogą nawet zabić Twoje rośliny. Co najlepsze, wszystko to w biologiczny i bardzo tani sposób.

Istnieją również biologiczne środki owadobójcze, które zawierają wyciąg z cynamonu, takie jak Cinnaprot. Cinnaprot zawiera naturalne ekstrakty z cynamonu i ma silne działanie antyoksydacyjne. Jest niezwykle skuteczny w walce z roztoczami i może być stosowany w uprawach ekologicznych. Ponadto wzmacnia własne mechanizmy obronne roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.