Co Można Zrobić z Liści Marihuany

Liście rośliny marihuany w żadnym wypadku nie są odpadem. Możesz z nich zrobić naprawdę dużo rzeczy. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat różnych rzeczy, jakie możesz wykonać z użyciem liści marihuany. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać absolutnie całą roślinę i nie będziesz musiał się martwić gdzie zutylizować odpadki, ponieważ ich nie będzie.

Wiedziałeś, że liście Twojej rośliny zawierają tyle samo pożytecznych składników co cała jej reszta? Jeśli właśnie jesteś w trakcie uprawy marihuany i nadchodzi czas ich trymowania oraz suszenia, to w żadnym przypadku nie wyrzucaj liści! Dla niektórych growerów liście oraz łodygi to tylko odpad. Często nie wiedzą oni jednak co z nimi zrobić, ponieważ też wydają one specyficzny dla marihuany zapach, co może być zdradliwe.

Liście marihuany można użyć na wiele różnych sposobów i dzięki temu wydobyć maksimum z Twoich roślin. Tradycyjnie różne części rośliny marihuany były wykorzystywane do różnych celów i tak dzieje się jeszcze do dziś. Liście tej rośliny nie są całkowicie bezużyteczne i w tym artykule opiszemy, w jaki sposób możesz je wykorzystać.

Czy liście marihuany można palić?

Liście, o których tutaj mówimy, to te duże, w kształcie wachlarzu, które jako pierwsze usuwamy podczas trymowania. Roślina marihuany nadal będzie posiadała liście, ale tak zwane cukrowe, które są pokryte trychomami, co oznacza, że zawierają one wysoki poziom THC. Niektórzy growerzy zostawiają liście cukrowe na pąkach, aby zapobiec, że stracą one swoją zawartość THC. Jeśli je palimy, ich dym jest jednak silniejszy i już nie taki łagodny.

Liście „wachlarzowe” to znak charakterystyczny marihuany, mimo to ich się nie pali. Mają one niski poziom THC i zazwyczaj posiadają bardzo mało trychomów. Niezbyt nadają się one do palenia i istnieją zdecydowanie lepsze metody ich użytku:

1. Użyj liści do stworzenia czegoś jadalnego

Świetnym sposobem na użycie liści jest zrobienie z nich czegoś do jedzenia. Podczas gotowania możesz z nich wyekstrahować największą moc. Ze względu na to, że zazwyczaj zostanie Ci duża ilość liści, możesz upiec nich dużo ciasteczek. Natomiast łodygi świetnie nadadzą się do zrobienia masła cannabisowego.

2. Zrób herbatkę konopną

Cannabinoidy, które są zawarte w marihuanie, najlepiej rozpuszczają się w tłuszczu, mniej w wodzie. Jednak nie musisz kończyć na maśle. Z liści możesz również zrobić herbatę. Umieść je w garnku z mlekiem i przez kilka minut gotuj na lekkim ogniu, aż smak i zapach mleka przesiąknie marihuaną i zrobi się z tego herbata. Taki trunek stanowi świetne lekarstwo dla Twojego organizmu.

3. Tłocz swoje liście konopne

Gdy nadszedł już czas trymowania rośliny i liście są nadal świeże na roślinie, masz wystarczająco czasu, aby tłoczyć liście. Takie świeże, surowe liście to istny superfood. Cannabinoidy są wtedy lepiej przyswajane przez organizm. Po trymowaniu nie susz liści, tylko dodawaj je do posiłków, np. do sałatek albo możesz jej dodać do smoothie.

4. Dodawaj masło konopne do pizzy

Wysuszone liście konopi mają dokładnie taki sam efekt jak oregano. Po tym, jak jej wysuszysz i zmielisz, możesz użyć ich jako przyprawa. Wzbogacą one Twoje jedzenie o mnóstwo składników odżywczych. Możesz je dodawać również do spaghetti czy na poranny chleb. Możliwości są tutaj niezliczone.

5. Zrób haszysz albo olej haszyszowy

Istnieją growerzy, którzy gromadzą całe worki liści marihuany i później robią z nich haszysz albo olej haszyszowy. Jest to perfekcyjna metoda wydobycia z liści dosłownie wszystkiego, czego możesz dostarczyć swojemu organizmowi. Haszysz z liści robisz dokładnie w ten sam sposób co z pąków.

6. Różne nalewki z liści

Nalewki z liści marihuany to coś wyjątkowego, a zarazem łatwego w przygotowaniu. Wystarczy, że swoje liście na 4 tygodnie umieścisz w butelce z alkoholem (dowolnym) i zostawisz na 4 tygodnie. Po tym czasie otwórz butelkę i pozostaw jeszcze na jakiś czas, aby alkohol mógł wyparować. Tak oto powstanie świetna nalewka.

1 komentarz do “Co Można Zrobić z Liści Marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.