Biologiczna Uprawa Marihuany Indoor oraz Outdoor

Im więcej dowiadujemy się na temat marihuany, tym stajemy się lepsi w jej uprawie, a biologiczna, czyli ekologiczna marihuana, to właśnie jeden ze sposobów na jej uprawę. Jest on nie tylko lepszy dla Twojego produktu końcowego, ale również dla naszego środowiska. Jeśli jesteś gotowy, aby przejść na uprawę bio, to zapraszamy Cię do lektury, a na pewno nauczysz się kilku ciekawych rzeczy.

Biologiczna uprawa marihuany to mniej więcej tak, jak nauka jazdy na rowerze bez bocznych kółek. Potrzeba czasu, cierpliwości i pracy, aby dalej rozwijać swoje umiejętności. Każdy może uprawiać swoje zioło w naturalny, ekologiczny sposób, ponieważ wszystkie zasoby udostępnia nam sama matka natura. Oznacza to jednak, że musimy swojej uprawie poświęcić więcej czasu i nasz ogród będzie wymagał odrobinę więcej opieki.

Większość marihuany, którą można nabyć, powstała najprawdopodobniej w wyniku chemicznego procesu albo w nieekologicznym środowisku (do którego należy również uprawa indoor). Prawdą jest, że te procesy dosyć bardzo ingerują w naturalny cykl rośliny, co oznacza, że mają wpływ na wszystko, czego doznamy w zetknięciu z tą rośliną. Na samym końcu, gdy już poczujesz smak, aromat i moc ekologicznie uprawianego zioła, to dopiero wtedy zrozumiesz jej zalety i nigdy więcej nie będziesz chciał nic innego wziąć do ust.

Czym jest biologiczna marihuana i dlaczego jest lepsza?

Biologiczna marihuana, w bardzo ścisłym znaczeniu, opisywana jest tak: Biologiczna marihuana jest uprawiana bez użycia niebiologicznych oraz nieekologicznych materiałów, czyli za pomocą światła słonecznego, ziemi oraz nawozów naturalnego pochodzenia. Oznacza to, że wszystko, co jest uprawiane w pomieszczeniach nie może być uznane za biologiczne mimo, że często się ten fakt pomija. Dzieje się tak ze względu na to, że istnieją takie regiony, w których uprawa marihuany na dworze jest niemalże niemożliwa.

Biologiczna klasyfikacja oznacza, że roślina nie może być uprawiana przy pomocy chemicznych składników odżywczych, pestycydów czy herbicydów. Dla wielu hodowców oznacza to, że muszą oni przez lata przygotowywać ziemię zanim zaczną na niej uprawiać. Proces ten zwany jest przygotowaniem, podczas którego efektywnie oczyszcza się ziemię od wszelkiego rodzaju niebiologicznego materiału, który może się w niej znajdować. Jest to bardzo ciężka i pracochłonna praca, jednak niezbędna w celu wyprodukowania w 100% biologicznej marihuany.

Biologiczna marihuana wygrywa na wielu poziomach. Po pierwsze jest ona przede wszystkim lepsza dla naszego zdrowia. Jest to ważny punkt, gdyż coraz więcej krajów decyduje się na legalizację medycznej marihuany, czyli dopuszcza ją do użytku jako leku. Co to by był za lek, który miałby nam jeszcze szkodzić? Kupując warzywa i owoce również coraz bardziej zwracamy uwagę na to, czy pochodzą one z ekologicznych upraw. Nie musimy przytaczać, że ludzki organizm o wiele lepiej radzi sobie z materiałem biologicznym niż niebiologicznym i że jest go w stanie lepiej przetworzyć.

W pestycydach oraz herbicydach używa się ostrych chemikaliów, które niewątpliwie lądują w naszych organizmach. Nie wiemy zbyt dużo na temat tego, jakich szkód mogą one wyrządzić w naszym ciele, ale przyjmowane przez dłuższy okres czasu są ekstremalnie szkodliwe. Mogą one powodować powstawanie nowotworów, uszkodzenia płodu czy nawet niepłodność. Szkodliwe efekty tych środków sięgają też naszego środowiska. Zaburzają one funkcjonowanie ekosystemów i drastycznie zmieniają nasze otoczenie. Rezygnując z pestycydów oraz herbicydów czynimy dobo nie tylko sobie, ale i też naszemu środowisku. Marihuana jako roślina przez wiele tysięcy lat rosła w naturze bez żadnych dodatków i to jest jej naturalne przeznaczenie.

Jak uprawiać biologiczną marihuanę na dworze?

Jest to definitywna instrukcja, w jaki sposób musisz urządzić swój ogród do uprawy ekologicznej marihuany. Niektórzy być może nie mają możliwości uprawy na dworze, ale istnieje kilka alternatyw zbliżenia swojej domowej uprawy do warunków outdoorowych. Trzeba tylko wcześniej mieć już światło, ziemię oraz odżywki, które pochodzą z ekologicznych źródeł, zanim posadzimy nasze zioło. Zatem do dzieła.

Biologiczna ziemia

Jest to pierwsza rzecz, od której musisz zacząć, jeśli chcesz stworzyć ekologiczny ogród. Ziemia to ten składnik, z którego rośliny będą pobierały najwięcej pożywienia, dlatego też musi ona być ekologiczna i nie zanieczyszczona. Jeśli uprawiasz na dworze oznacza to, że będziesz potrzebował czasu, aby wzbogacić ziemię o te składniki odżywcze, które w naturalny sposób byłyby w niej zawarte. Biologiczna ziemia jest z reguły bardzo żyzną ziemią, która staje się taką przez procesy zachodzące w naturze i kompostowanie roślin oraz zwierząt. Ze względu na rolniczą nadgorliwość człowieka w ostatnich latach ziemia straciła swoje walory i aby je przywrócić, będziesz potrzebował czasu.

Proces ten polega na tym, że musisz pozwolić naturze działać. Poprzez stosowanie permakulturalnych technik w swoim ogrodzie pomożesz zadomowić się w nim autentycznemu, makrobiotycznemu życiu. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć miejsce dla natury, w którym będzie ona mogła zrobić wszystko za Ciebie, czyli gdzie robaki będą zjadały materiał organiczny i zamieniały go w składniki odżywcze.

Biologiczne składniki odżywcze dla gleby

Dobrą rzeczą dla Twojej biologicznej ziemi będzie dostarczanie jej organicznego kompostu, który w najlepszym przypadku sporządzisz sam. Należy do tego również herbata kompostowa, którą możesz przyrządzić w domu. Kompost to doskonałe źródło odżywek dla biologicznej marihuany i utrzyma Twoją glebę w świetnym stanie. Dzięki temu będzie ona znakomitym miejscem do dorastania Twoich roślin.

Uprawa biologicznego zioła oznacza też zrezygnowanie z użytku pestycydów oraz herbicydów. Może być tak, że środowisko, w którym będą rosły rośliny nie będzie dla nich zbyt przyjazne i wiele z nich nie przeżyje z powodu różnego rodzaju szkodników. Jednak istnieje kilka biologicznych, permakulturalnych metod, których można użyć, aby zapewnić dobry stan gleby oraz roślin. Oznacza to stosowanie naturalnych pestycydów jak na przykład nagietek, którego zapach odstrasza niektóre szkodniki. Zalecany jest nawet siarczan magnezu, który odstrasza larwy pająków, ponieważ nie lubią one takiego poziomu sodu. Popiół drzewny to świetny sposób na podniesienie poziomu pH i zawiera wiele mikroelementów.

Gnój, który stosowali już nasi pradziadkowie, to lubiana metoda na wzbogacenie ziemi w składniki odżywcze i do uprawy marihuany najlepiej nadaje się gnój koński albo krowi. Musimy jednak również tutaj zwracać uwagę, aby zwierzęta, które go dostarczają, były hodowane bez użycia chemicznych środków, jak antybiotyki, gdyż nie będzie to wtedy uprawa biologiczna.

Jak biologicznie uprawiać w domu?

Uprawa biologicznej marihuany w domu w sumie niczym nie różni się od tej na dworze, trzeba jedynie przestrzegać tych samych zasad, co na dworze, jeśli chodzi o ziemię i odżywki. Jeśli uprawiasz w domu to możesz zrezygnować z pierwszego etapu, czyli przygotowania ziemi. Na rynku można dostać biologiczną ziemię, co zaoszczędzi Ci mnóstwo pracy i zagwarantuje, że ziemia, którą stosujesz do uprawy jest już wzbogacona w składniki odżywcze, których potrzebują Twoje rośliny. Biologiczna ziemia jest ponadto bardziej odporna na choroby, które mogą zaszkodzić Twoim roślinom.

Jeśli do uprawy stosujesz wodę (uprawa hydroponiczna) bądź powietrze (uprawa aeroponiczna) to oczywiście nie musisz głowić się o ziemię. Musisz jedynie upewnić się, że otoczenie, które stworzysz, będzie wolne od pestycydów i herbicydów.

Światło

Stuprocentowa, biologiczna marihuana rosłaby pod światłem pochodzącym prosto ze słońca. Dla wielu ludzi jednak jest to niemalże niemożliwy wyczyn. Istnieje kilka propozycji jeśli chodzi o żarówki, które wytwarzają światło najbardziej zbliżone do światła słonecznego. Należy więc wybrać właśnie takie, które nie będzie pogarszało problemu, jaki występuje na całym świecie, czyli nadmierne zużywanie energii. Mimo, że lampy LED są drogie, to zrewolucjonizowały one użytek energii i jak najbardziej nadają się do uprawy marihuany. Warto więc w nie zainwestować.

Jeśli uprawiasz marihuanę w ekologiczny sposób, to nieprawdopodobnie czynisz to ze względu na swoją ogólną świadomość na temat roślin i środowiska. Jest to właśnie jeden z faktorów, który szczególnie przeważa, a pamiętaj, że uprawa w domu zużywa wiele prądu. Decydując się na lampy LED nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale i zrobisz coś dobrego dla środowiska zużywając mniej energii.

Biologiczna marihuana to lepsza marihuana

Nie ma żadnych wątpliwości, że biologiczna marihuana jest o niebo lepsza nie tylko dla nas samych, ale i też dla środowiska. Oznacza to, że nie będziemy zanieczyszczać glebę chemikaliami, które uniemożliwiają kolejnym generacjom kontynuację tej tradycji. Taki rodzaj uprawy, nie tylko marihuany, ale i też wszystkich roślin, warzyw czy owoców utrzyma nasze zdrowie oraz naszą planetę w dobrej formie. Ostateczne słowo wypowiesz jednak dopiero wtedy, gdy już spróbujesz takiego zioła, jego smaku, zapachu…

Istnieje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie, produkty spożywcze, które są wytwarzane z rośliny konopi, jak oleje, masła, nasiona, itp. Dzięki biologicznej uprawie również ich smak zienia się na lepsze, a my nie będziemy spożywać niebezpiecznych chemikaliów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.